Dagens lak 21.03.12

evak_skabelon

Roll In The Hauge blev min anden OPI forårslak og fin er den. Der er knald på farven, men den bliver ikke neon – ligesom Essies Bright Tights. Den er nem at påføre, men den er svær at fjerne. Man SKAL bruge en base coat for ellers bliver neglene misfarvede og man skal også være påpasselig med at fjerne den – jeg endte med at have orange fingre i en dags tid.

Skriv en kommentar

Om EvaK

Uddannet kosmetolog med mere end 15 års erfaring i skønhedsbranchen – i både behandlinger og som træner samt skribent. Min mission er, at hjælpe dig til en sundere hud gennem gode rutiner og mere viden om ingredienser og produkter. Vil du have flere tips og tricks, sneak peeks på kommende indlæg, samt eksklusive giveaways, så tilmeld dig mit Beautybrev her.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/cabgfx.com/evak/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399