MAC Fashion Sets

Macfashionsets

Jeg synes ideen bag denne kollektion er genial. Der findes ikke noget bedre end hvis man kan lave et læbestift/lak match og med Fashion Sets er det muligt at finde farver som passer perfekt. Desværre synes jeg ikke MACs lakker er de bedste, for jeg har oplevet store udsving i kvaliteten. Det er dog noget jeg kan gå på kompromis med en sjælden gang i mellem, så måske kunne jeg godt finde på at anskaffe partneren til nogle af mine yndlings læbestifter.

Nogle af dem jeg finder mest fristende er Girl About Town, Rebel, Please Me og Impassioned. Hvis man skal hoppe med på nude-look bølgen, så kan jeg klart anbefale at anskaffe hele Myth sættet.

I kan se alle sættene hos Temptalia

Matcher i nogensinde læber og negle?

2 kommentarer til MAC Fashion Sets

Om EvaK

Uddannet kosmetolog med mere end 15 års erfaring i skønhedsbranchen – i både behandlinger og som træner samt skribent. Min mission er, at hjælpe dig til en sundere hud gennem gode rutiner og mere viden om ingredienser og produkter. Vil du have flere tips og tricks, sneak peeks på kommende indlæg, samt eksklusive giveaways, så tilmeld dig mit Beautybrev her.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/cabgfx.com/evak/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
  1. Kamilla

    Jeg elsker rebel!!! Ved ikke om jeg kunne bære den, men for søren den er lækker!

    Svar
    • EvaK

      Jeg elsker også min Rebel læbestift – du må ind og prøve den ;)

      Svar